رفع تصرف حدود ده هکتار از اراضی ملی در گیلان

هادی بشری دادستان شهرستان رودبار از رفع تصرف بیش از 84000 مترمربع از اراضی ملی این شهرستان در خرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، دادستان رودبار با اعلام این خبر ضمن تاکید بر مقابله و جلوگیری از دست اندازی به اراضی ملی در این شهرستان، اظهار داشت: طی گزارش های دریافتی از اداره منابع طبیعی شهرستان رودبار افرادی بدون مجوز مبادرت به  ساخت و ساز در اراضی ملی و تصرف عرصه های ملی نمودند.

وی با بیان اینکه اجرای احکام صادره در خصوص رفع تصرف، قلع و قمع و اعاده به وضع سابق در دستور کار دادستانی رودبار قرار گرفت تصریح کرد: ماموران منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودبار با همراهی مرجع انتظامی، اورژانس اجتماعی و ارگان های مربوطه و دادیار اجرای احکام به مناطق جنگلی و ییلاقی شهرستان رودبار اعزام شدند و طی این اقدام بخش هایی از اراضی ملی شامل 15000 مترمربع در منطقه سی دشت و چندین فقره عرصه و اعیان در سایر مناطق که تحت تصرف متجاوزان قرار داشت با حکم قضایی آزادسازی شد.

گفتنی است، دادستان شهرستان ماسال نیز هفته گذشته از رفع تصرف حدود یک هکتار از اراضي ملی این شهرستان در خرداد 98 خبر داده بود.

علی شالیکار در تشریح این خبر افزود: 10654 مترمربع از اراضی ملی شامل 9 فقره عرصه و اعیان در مناطق مختلف ییلاقات شهرستان ماسال با حکم قضایی رفع تصرف شد.

وی با تاکید بر اراده جدی دستگاه قضایی در برخورد با متعرضین به منابع طبیعی اظهار داشت: با رصد و نظارت اداره منابع طبیعی شهرستان ماسال و صدور دستور قضایی، با هرگونه دست اندازی و تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی در این شهرستان قاطعانه برخورد می شود.